Olfincar Hradecký půl/maraton slaví jubileum

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Největší běžecká událost východních Čech oslaví 10.ročník první říjnovou sobotu. Tradiční závod se poběží na 21 a 42 kilometrů a je určen pro širokou veřejnost. Jeho trasa povede městem, podél řeky Orlice a krásným prostředím královéhradeckých městských lesů. Pořadatelé očekávají účast zhruba 1500 běžců z ČR i ze zahraničí.

„Hradec Králové je skvělé město a místo pro uspořádání tak velkolepé sportovní akce, která každoročně patří mezi nejlepší sportovní akce v celé ČR. Díky rovinatému terénu zde má spousta běžců příležitost zaznamenat své osobní maximum,“ říká mluvčí spolku SportVisio Václav Husák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Trasa obou závodů začíná na Malšovickém stadionu, odkud závodníci běží do Malšovic a pak do příměstské části Malšova Lhota. Následně na všechny účastníky čeká velmi příjemný 10 km dlouhý okruh po asfaltové cyklostezce nádherným prostředím příměstských lesů. Maratonci tento okruh běží třikrát a půlmaratonci jednou. Poté se všichni vrací stejnou trasou do cíle.

Tak tedy neváhejte a přijďte se postavit 2. října 2022 v 11:15 na Malšovický stadion ke startu hlavního závodu.

Další informace se dozvíte zde.