Další tuningový sraz a pokuty téměř za 30 tisíc korun

foto: Policie ČR

HRADECKO – Uplynulou sobotu se konal v královéhradecké metropoli u obchodního domu Baumax a Hyperalbert Kukleny sraz zhruba 70 tuningových vozidel. Dopravní policisté měli vše pod svým drobnohledem a odhalili celkem 38 přestupků.

Téměř dvě desítky policistů kontrolovaly dodržování rychlosti jízdy nejen v Hradci Králové, ale i na příjezdových komunikacích do města. „Dále se zaměřily na požívání alkoholu a drog za volantem, na důslednou kontrolu technického stavu vozidel, nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů a držení hovorového zařízení za jízdy,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopravní policisté zkontrolovali 150 aut a odhalili celkem 38 různých přestupků v dopravě, 3 z nich byly oznámeny správnímu orgánu. Za zbylých 35 přestupků byly uloženy pokuty za téměř 30 tisíc korun. Nejvíc provinění bylo kvůli nedodržení maximální rychlosti a špatného technického stavu vozidla.