Designové babí léto s akcí MINT Market

foto: MINT Market

HRADEC KRÁLOVÉ – Tuto sobotu se na Smetanově nábřeží před Náplavkou už po sedmé představí více než 60 značek lokálních a nezávislých designérů. Najdete zde originální módu, designové doplňky, oblečení pro děti, hračky, šperky, kabelky, pásky a boty, bio kosmetiku a stovky dalších autorských výrobků přímo od jejich tvůrců.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří eventy pořádají víc než deset let. V současné době ho úspěšně provozují od Ostravy až po Plzeň, přičemž počet nových lokalit neustále roste. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým sortimentem originálního zboží, většinou ruční nebo řemeslné výroby, s vysokým zastoupením současných trendů, jako jsou například fair-trade, eko, bio, zero waste nebo upcycled. Chybět nebudou ani vybrané delikatesy. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Návštěvníci často ocení osobní přístup a přímý kontakt s výrobci. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ říká principálka Lenka Šašková.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webových stránkách, dále na facebookové události a také na Instagramu.