Kradla v obchodech, čtyřikrát po sobě ji zadrželi!

LIBEREC – Mladá zlodějka opakovaně kradla v obchodech. Pobytem v policejní cele se nepoučila.

19letou ženu z Jablonce nad Nisou zadrželi začátkem listopadu pracovníci ostrahy prodejny v Liberci, odkud se pokusila odnést zboží v hodnotě přes dva tisíce korun. Byla předána policistům, kteří jí sdělili podezření z přečinu krádeže ve druhém odstavci.

Za dva týdny poté museli kvůli této mladé ženě liberečtí policisté vyjet znovu. Tentokrát ukradla drogistické zboží v hodnotě téměř šestnáct set korun. Opět ji pracovníci ostrahy zadrželi a předali přivolaným policistům. Ti jí znovu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Hned následující den zlodějka úřadovala v prodejně poblíž centra Jablonce nad Nisou. „Navštívila obchodní dům, v němž odcizila několik cukrovinek v hodnotě téměř šest set korun. Bezprostředně po činu ji i zde zadržela ostraha prodejny a předala ji přivolaným policistům. Ti ji umístili do policejní cely a následně jí sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu krádež,“ uvedl Vojtěch Robovský, policejní tiskový mluvčí Libereckého kraje.

Nepoučitelná dívka však v krádežích ani přes tyto okolnosti nepřestala. Následujícího dne odcizila v obchodním domě, tentokráte znovu v centru Liberce, uzeninu v hodnotě 40 korun. „Jako v předchozích případech zmařili ženin pokus pracovníci ostrahy. Přivolaní policisté ji umístili do policejní cely, odkud bude žena přepravena k soudu, který bude v 48 hodinách pro přečin krádeže rozhodovat o její vině a výši trestu. Ženě hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců až do tří let,“ dodal mluvčí Robovský.