Neudržel se na silnici, místo dokladů předkládal platební kartu

LIBEREC – Muž z Liberce se vydal autem na nákup, byl ale zcela opilý. Po dvoukilometrové honičce ho zadržel policista v civilu.

Policista, který se vracel v pondělí navečer ze služby, si všiml před ním jedoucí Škodovky, jak šněruje silnici a mění rychlost jízdy. Rozhodl se proto vůz zastavit a řidiče zkontrolovat. Pokyny k zastavení však 55letý řidič Škodovky nerespektoval a pokračoval skoro dva kilometry Hrubínovou ulicí až téměř k vysokoškolským kolejím, kde své vozidlo zastavil před vraty garáže, v níž se chtěl pravděpodobně schovat.

Policista jej vyzval k vystoupení a předložení dokladů, místo toho se ale muž dal na útěk. „Jeho pokus však byl zcela zbytečný. Policista jej okamžitě dostihl a za využití opětovných výzev ho přesvědčil o setrvání na místě a předložení dokladů. Namísto občanského průkazu však řidič ke kontrole mylně a stále dokola předkládal platební kartu,“ uvedl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

Na místo poté dorazila policejní hlídka a muž byl převezen na služebnu, kde podstoupil opakovanou dechovou zkoušku. Nadýchal přes 2 promile alkoholu. Policisté mu pak zadrželi řidičský průkaz, propustili jej a předvolali ho za pár dní. „Ve zkráceném přípravném trestním řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodal policejní mluvčí.