Do Stráže pod Ralskem projedete přes novou okružní křižovatku

ČESKOLIPSKO – Ve středu byla ve Stráži pod Ralskem slavnostně otevřena nová okružní křižovatka ve směru od Hamru na Jezeře.

Stavba začala v červnu letošního roku a stála více než 28,3 milionu korun. Součástí stavby bylo nasvětlení komunikace, výstavba místa pro přecházení, rekonstrukce mostu a vybudování smíšené stezky pro pěší a cyklisty. Zároveň došlo k výměně veřejného osvětlení podél místní komunikace.

„Jsem rád, že se podařilo stavbu dokončit v tak krátkém čase. Chci touto cestou poděkovat městu, které zaplatilo projektovou dokumentaci a podílelo se nemalou finanční částkou ze svého rozpočtu na zhotovení stavby,“ uvedl při slavnostním otevření hejtman Martin Půta.

Stavba měla dva investory – Město Stráž pod Ralskem, které investovalo 10,5 milionu korun, a Liberecký kraj, z jehož rozpočtu šly 2 miliony a využije též dotací z evropských fondů do plánované výše 15,7 milionu.

„Chtěl bych poděkovat kraji nejen za podporu výstavby okružní křižovatky, ale i za rekonstrukci silnice vedoucí z Hamru na Jezeře. Na ni totiž stavba, která je jednou z největších investičních akcí našeho města, plynule navázala,“ řekl starosta Stráže pod Ralskem Zdeněk Hlinčík.

„V letošním roce se jedná o třetí dokončený silniční projekt, který spolufinancovala Evropská unie. Liberecký kraj plánuje v příštím roce zahájit rekonstrukce dalších silnic, které rovněž podpoří peníze z Integrovaného regionálního operačního programu,“ sdělil tiskový mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.