Při dopravní nehodě zemřel řidič. Tři malé děti byly svědkem jeho smrti!

LIBERECKO – Na libereckých silnicích se o vánočních svátcích umíralo. V úterý při vážné nehodě dvou vozidel na silnici u Bílého Kostela zemřel řidič jednoho z vozů. V autě spolu s ním cestovaly tři děti a žena a všichni se tak stali svědky smrti řidiče v přímém přenosu.

Nehoda se stala krátce před půl jednou po poledni. Po silnici ve směru z Bílého Kostela na Rynoltice jel řidič s vozidlem Jeep s přívěsným vozíkem. Ten se mu zřejmě rozhoupal a vůz se dostal do protisměru, kde v tu chvíli jel řidič v osobním voze VW. I přesto, že se mu snažil vyhnout, částečně zavadil o přívěsný vozík Jeepu. Jeep pak vyjel mimo vozovku do stráně, kde se zastavil o pařezy a následně se převrátil a skončil na střeše zpět na vozovce.

Ve vozidle cestoval muž se ženou a třemi malými dětmi. Pro řidiče vozu měla nehoda fatální následky, přímo na místě zemřel. “U muže lékař konstatoval již pouze smrt,” sdělil mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. “Dále jsme pozemní posádkou převáželi do liberecké nemocnice na traumacentrum vedle sedící spolujezdkyni, ta utrpěla lehké zranění,” upřesnil Georgiev.

Ve vozidle na zadním sedadle seděly tři nezletilé děti ve věku do pěti let. “Jedno z dětí jsme se středně těžkým poraněním transportovali vrtulníkem do nemocnice v Praze na traumacentrum, další bylo odvezeno s lehkým zraněním do nemocnice v Liberci a umístěno také na traumacentrum. Poslední z dětí nebylo viditelně zraněno, ale i přesto jsme jej z preventivních důvodů převezli taktéž do liberecké nemocnice na pozorování,” doplnil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

U nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, silnice od Liberce i od Děčína musela být úplně uzavřena, policisté odkláněli dopravu. Šetřením nehody se budou dále zabývat kriminalisté, kteří budou detailně zjišťovat nehodový děj i okolnosti, které nehodu způsobily nebo na ní měly zásadní vliv. U řidiče, který nehodu nepřežil, bude nařízena soudní pitva ke zjištění přesné příčiny smrti.

V průběhu vánočních svátků došlo na silnicích v Libereckém kraji během volných dnů ke třem smrtelným nehodám. V neděli zemřel ve Slané u Semil devětaosmdesátiletý řidič, když s Peugeotem 206 vyjel mimo silnici a narazil do betonové propusti. Na Štědrý den zemřela v Hamru na Jezeře šedesátiletá řidička, která vyjela ze silnice, s autem se převrátila a zůstala pod ním zaklíněna. O této nehodě jsme vás informovali zde.

Foto: Ludmila Turková, Facebook