Rodině z Liberce shořel dům nad hlavou

LIBEREC – Dnes před pátou hodinou ranní vyjely čtyři jednotky hasičů včetně výškové techniky k požáru rodinného domku v liberecké Volgogradské ulici. Hořelo v jedné místnosti v prvním podlaží domu, kde se tou dobou naštěstí nikdo nenacházel. Rodina spící v přízemí domu si totiž požáru všimla včas a před příjezdem jednotek všichni sami objekt opustili.

V zakouřeném prostředí zasahovali hasiči v dýchací technice. Komplikací zásahu byl propadající se strop, který hasiči kvůli své bezpečnosti plánovali vyztužit. „Na místo velitel zásahu právě proto povolal i technický kontejner, který disponuje potřebným materiálem. Nakonec nosná konstrukce objektu vydržela a k pažení jednotky nepřistoupily. Hasiči požár lokalizovali vysokotlakým proudem vody po 40 minutách,“ uvedla k zásahu tisková mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Hasiči dále na místě likvidovali skrytá ohniska a odvětrávali objekt. Zpět na své základny se vrátili po osmé hodině ranní. „Příčinu požáru stále zjišťujeme a dnes dopoledne pojedeme společně s Policií ČR znovu na místo, abychom událost podrobně prověřili. Odhad škody se pohybuje v řádech stovek tisíců korun,“ doplnil k dnešnímu výjezdu vyšetřovatel příčin vzniku požáru Tomáš Erban.