Dlužila mu peníze, ale nechtěla ho. Co jí provedl za trest?

ČESKOLIPSKO – Pobytem na nemocničním lůžku skončilo vyrovnání dluhu menší finanční částky mezi mladou ženou a jejím teď už bývalým kamarádem. Ten ji při předání peněz připravil nejen o důstojnost, ale i o korunu krásy každé ženy.

Osmadvacetiletá žena z Českolipska si před časem půjčila menší finanční obnos od svého 31letého kamaráda. O půjčce ani nesepsali smlouvu a peníze měla vrátit, až je bude mít. V té době si od tohoto rádoby gentlemanského gesta muž zřejmě sliboval to, že by spolu mohli navázat partnerský vztah. To se mu ale nesplnilo.

Když kamarád pochopil, že ona chce prožít život se svým současným partnerem a otcem jejich společného dítěte, začal k ní být nepřátelský. Kromě toho na ni naléhal, aby mu dlužnou částku co nejdříve vrátila, a to i přesto, že na tom byla finančně špatně. Jeho nátlak a hrubé narážky na ni pokračovaly i potom, co ji na podzim loňského roku srazilo na jízdním kole osobní auto a ona byla v dlouhodobé pracovní neschopnosti s velmi nízkým příjmem. Protože chtěla mít konečně klid, na tento dluh si půjčila a oznámila mu, že mu peníze vrátí. Schůzka proběhla v dopoledních hodinách v místě jeho pracoviště, kde byl nad situací pánem on. Její kamarádku, která ji doprovázela proto, aby jí dosvědčila předání peněz, z objektu nevybíravými slovy vykázal a zamkl za ní.

Poté, co osaměli a žena mu předala peníze, jí začal vyčítat, že je to málo. „Šlo už o předehru k tomu, co na ni měl dopředu připravené. Během rozhovoru do té doby nic netušící ženu chytil zezadu kolem pasu a odnesl ji do chodby vedoucí k toaletám, kde už čekala jeho přítelkyně s nůžkami v ruce. Tam ji pak násilím drželi a ostříhali jí její k pasu dlouhé, husté vlasy. Proč? Aby ji ponížili. Vůbec jim nevadilo, že jí přitom působí i fyzickou bolest. Do policejního protokolu vypověděla, že ji drželi za krk, kopali do ní a bili ji. Skončili s tím, až když ji celou hlavu ostříhali, pak ji propustili,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Když ji uviděla její venku čekající kamarádka, okamžitě na místo přivolala policisty. Ti se nyní případem zabývají. “Kriminalisté již v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro spolupachatelství na zločinu omezování osobní svobody s následkem fyzických a psychických útrap. V případě uznání viny oběma pachatelům hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Baláková. Jejich oběť byla po útoku hospitalizovaná na traumatologickém oddělení nemocnice s bolestmi v zádech. Kromě toho utrpěla psychický šok a policisté jí proto předali kontakt na organizaci Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem trestných činů vyrovnat se s jejich traumatizujícími zážitky.

Ilustrační foto