Vážná nehoda náklaďáku s dodávkou, oba řidiči byli zraněni

LIBERECKÝ KRAJ – Dnes krátce po půl osmé hodině ráno došlo u Raspenavy ke střetu dodávky s nákladním vozidlem. Řidič dodávky jel ve směru od Mníšku u Liberce na Raspenavu a v lesním úseku v pravotočivé zatáčce pravděpodobně vlivem mikrospánku vyjel do protisměru, kde v tu dobu jelo nákladní vozidlo. Došlo tak k čelnímu střetu.
„Dvě osoby utrpěly zranění, jedna středně těžké a druhá těžké. Obě byly převezeny z místa nehody vozidly Zdravotnické záchranné služby na traumacentrum do Krajské nemocnice Liberec,” komentoval tiskový mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Policisté řidiče dodávky, který utrpěl středně těžké zranění, podrobili na místě orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. „U druhého řidiče jsme nemohli z důvodu jeho zdravotního stavu na místě dechovou zkoušku provést, byl proto nařízen odběr krve v nemocnici,“ uvedla policejní tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Na obou vozidlech vznikla předběžná škoda 150 tisíc korun.

Silnice byla z důvodu vyšetřování nehody zcela uzavřená, policisté odkláněli dopravu. Krátce po poledni byla komunikace mezi Mníškem a Raspenavou znovu zprůjezdněna. Šetřením nehody se dále zabývají liberečtí dopravní policisté.

Ilustrační foto