Nová mobilní aplikace pomůže zvelebovat Liberec

LIBEREC – Liberecký magistrát uvedl od února do provozu novou mobilní aplikaci Marushka Photo, jejímž prostřednictvím můžou občané upozorňovat například na černé skládky, rozbité silnice, výtluky, prohlubně chodníků a podobně. Liberečané se tak mohou aktivně zapojit do zvelebování města.

Je to jednoduché: vyfotil, uložit, odeslat. Postřehy občanů se okamžitě přepošlou do telefonu zodpovědných úředníků. „Ti je v tu chvíli vyhodnotí a bez odkladů zadají k řešení. Systém navíc umožňuje online kontrolu došlých podnětů na mapě. Každý se tak může kdykoli podívat, co se s nahlášenými požadavky zrovna děje,“ vysvětluje náměstek primátora Jiří Šolc.

Aplikace pro chytré telefony Marushka Photo je určená pro systémy Windows, Android a iPhone a stáhnout si ji lze běžným způsobem z Google Play, App Store atp. Slouží k ukládání obrázků s doplněnými souřadnicemi a krátkou poznámkou do společné databáze. Tento mapový portál radnice dlouhodobě využívá i pro jiné agendy. Přehled nahlášených požadavků se bude zobrazovat na mapovém portálu města a požadavky bude možné hlásit i přes internet.

Magistrát věří v aktivní přístup Liberečanů. „Chytrý mobil má dnes každý stále při ruce,“ poznamenal primátor Liberce Jaroslav Zámečník. Návod k aplikaci najdete zde.