V Rokytnici se chystá Pašeráckej vejkend, ve Smržovce uvidíte lyžníky

LIBERECKÝ KRAJ – Zveme vás do doby začátku minulého století. Historické kostýmy, dobové ski, maškarní masky, ohňová show, Krakonoš a lyžníci – to všechno uvidíte tento víkend v Rokytnici a ve Smržovce.

V Rokytnici nad Jizerou se chystá každoroční Pašeráckej vejkend, k němuž patří stylové dobové oblečení většiny návštěvníků. V pátek 15. února dopoledne vypukne na Dolním náměstí pašeráckej jarmark se zabijačkou a muzikou. Během čekání na příchod Krakonoše si prohlédnete tradiční řemesla a můžete zakoupit regionální výrobky. Doprovodný program zpestří živá hudba, divadélko pro děti a poudačka.

Odpoledne do města přijde Krakonoš, přivítá se s pašeráky a pašeračkami a odvede je v průvodu ke skiareálu Studenov. Tady – pod dohledem pana řídícího – se lyžníci a pašeráci rozcvičí a od 18 hodin pak přijde řada na nejatraktivnější část programu: výjezd na kopec, ohňová show, sjezd pašeráků s hořícími loučemi, skoky z můstku, ohňostroj a volná zábava na sněhu. Tuto část masopustu pořádá místní horská služba.

O sobotní program Pašeráckého vejkendu se stará skiareál Horní Domky, kde proběhne tradiční putování po boudách a soutěže pro děti. Kdo přijde mezi 9.00 až 9.45 na dolní stanici lanové dráhy Horní Domky v dobovém „lyžnickém“ oblečení nebo v maškarní masce, dostane celodenní permanentku jen za 100 Kč. Také proběhne módní přehlídka – soutěž o nejlepší dobové oblečení u restaurace Kokrháč.

Dobové lyžařské outfity budou v sobotu 16. února k vidění také na akci Lyžníci 2019 ve Smržovce – klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení. Vše se koná ve skiareálu Kedr ve Smržovce. Závody začínají kolem půl jedné po poledni a můžete se těšit na opravdu zajímavé disciplíny, jako je paraslalaom, sjezd na dojezd nebo oblíbený hup-skok-let. Od 17 hodin pak v sále Parkhotelu proběhne slavnostní vyhlášení výsledků a taneční veselice.