Harrachov v sobotu přivítá pána hor Krakonoše bohatým zábavným programem

HARRACHOV – V sobotu 16. března přijede do Harrachova opět přivítat jaro sám pán hor Krakonoš se svou početnou družinou. Slavnost, která neodmyslitelně patří k Harrachovu a jejíž věhlas překročil daleko hranice města, je v plném proudu příprav.

Akce Příjezd Krakonoše má v Harrachově dlouholetou tradici a v letošním roce oslaví již neuvěřitelných 73 let od svého vzniku. Návštěvníci uvidí nejen samotného jemnostpána Krakonoše, ale i jeho policii – čertiska, která nenechají bez povšimnutí žádného hříšníka, a mnoho dalších roztodivných bytostí. Do kroku bude hrát Táboranka, své umění předvedou mažoretky, v kočárech se povezou hrabata a za nimi křehká víla Izerína a vládce Jizerských hor Muhu. Nebudou chybět lyžníci a všelijaké jiné masky. Letos bude i Krakonošova šatlava.

V cíli Krakonošova příjezdu čeká na všechny bohatý celoodpolední kulturně-zábavný program až do večerních 18 hodin. Novinkou budou zabijačkové hody, vůl na grilu a parostroj na uzená žebra. Soutěžit budete moci i s rakouskými čerty přímo na pódiu, zazpívat si s kapelou Universal Band nebo zatančit s mužorety. Nebude samozřejmě chybět vyhlášení nejzdařilejších masek. Uplést si můžete pomlázku se skauty, tvořit v dětských dílničkách, zatočit se na dobovém kolotoči na kliku a vyzkoušet střelbu kuší. Jako každý rok pro vás bude připravena bohatá Krakonošova losovačka.

Program:
10.00–11.00 Registrace masek na křižovatce u Hotelu Karolína
11.00 Odchod průvodu v čele s Krakonošem a jeho družinou
10.30 Kapela Universal Band (program ve spodní části běžeckého stadionu)
12.00 Příchod průvodu, zdravice Krakonoše a starostky města Evy Zbrojové
12.30–13.00 Mažoretky z Poniklé, Rokytnice a Jablonce nad Jizerou
13.00–14.00 Vystoupení rakouských čertů s programem pro děti
13.00–15.00 Prezentace činnosti a vybavení Horské služby v objektu HS
14.00–14.30 Vystoupeni ARTROSA Mužoretů
14.30–15.15 Vyhlášení soutěže o nejlepší masky
15.15–16.00 Dražba skautské velikonoční pomlázky
16.00–17.00 Kapela Universal Band