Kvůli rekonstrukci mostu bude uzavřená silnice ve Frýdlantu-Větrově

FRÝDLANT – Od 1. dubna bude na pět měsíců úplně uzavřená silnice III. třídy ve Frýdlantu, v místní části města Větrov. Důvodem uzavírky je rekonstrukce havarijního stavu mostu. Uzavírka si vyžádá omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Celkové náklady na rekonstrukci mostu dosahují 3,9 milionu korun. Stavbu bude financovat kraj ze svého rozpočtu.

Stavba bude probíhat v termínu od 1. dubna do 31. srpna 2019 a vyžádá si úplnou uzavírku silnice. Rekonstrukce mostu přes potok ve Větrově bude spočívat v kompletním nahrazení stávajících konstrukcí zcela novou železobetonovou konstrukcí. Úplná uzavírka provozu na silnici omezí také vybrané spoje linky 540640. Autobusy budou muset zvolit objízdnou trasu ve směru od Liberce po silnici I/13. Obyvatelé Větrova se však nemusí obávat. Z důvodu odklonění spojů linky 540640, které obsluhují větrovskou hlavní zast. Frýdlant,Větrov, pož.zbroj., bude obslužnost Větrova řešena závleky vybraných spojů linky 540650, příp. linky 540651 ve směru do Raspenavy. Výlukové jízdní řády jsou dispozici ZDE.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou 3,9 milionu korun. Liberecký kraj v dubnu plánuje zahájit další rekonstrukce silnic, a to v Koberovech, dále velkoplošnou opravu vozovky silnice III. třídy Rychnov–Radoňovice, rekonstrukci silnice III. třídy v úseku Pulečný–Klíčnov, opravu silnice II. třídy Ohrazenice–Turnov–Svijany, případně rekonstrukci mostu na silnici III. třídy v Zákupech, v místní části Kamenice, nebo sanaci svahu na silnici II. třídy v Libštátu. Již od 5. března pokračuje po zimním období rekonstrukce silnice II. třídy v Jablonném v Podještědí.