Mačetu a sekeru ukryl pod oblečení a utekl z prodejny pro kutily bez placení

JABLONEC NAD NISOU – Muži, který ukradl v prodejně pro kutily mačetu a sekeru za téměř dva tisíce korun, hrozí až tříleté vězení. Tam si asi na dřevorubce nezahraje.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně v uplynulých dnech sdělili 33letému muži podezření ze spáchání trestného činu krádež, kterého se dopustil loni v červenci v prodejně OBI v Jablonci nad Nisou. Tehdy si tam totiž pod oblečení schoval mačetu a sekeru v celkové hodnotě 1998 korun pod oblečení.

S takto ukrytými věcmi prošel přes pokladny bez zaplacení, přičemž byl přistižen pracovníkem ostrahy prodejny. „Ukradené zboží sice dobrovolně vydal, ale vzápětí z prodejny ještě před příjezdem policistů utekl. Podezřelý se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl již v uplynulých třech letech za takový čin rozsudkem soudu pravomocně potrestán,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová. Vzhledem k této skutečnosti muži nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Ilustrační foto