Spáchal tři přečiny během jedné jízdy

LIBERECKO – V páteční odpolední dopravní špičce, stejně jako mnozí další motoristé, vyrazil na cesty i 54letý muž z Liberecka. Během této jízdy však spáchal několik přečinů a bude za to po zásluze potrestán. Muž totiž vozidlo řídil bez registračních značek a v podroušeném stavu, který si přivodil alkoholem. Navíc bez řidičského oprávnění.

Poté, co neoznačené projíždějící vozidlo nedaleko Chrastavy spatřila policejní hlídka, rozhodla se jej zastavit. Orientační test na přítomnost alkoholu v dechu řidiče potvrdil domněnky policistů. Nejvyšší z naměřených hodnot hravě překonala 2,5 promile. Co se týká dokladů, tak s těmi měl muž také problém. Lustrace v policejních evidencích odhalila, že řídil auto i přesto, že mu byl Okresním soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2021.

Cesta 54letého muže skončila až v policejní cele, kde vyčkal střízlivosti. „Následující den mu policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.