Srazil dívku na přechodu a ujel. Policie hledá svědky nehody

Místo nehody - přechod u zastávky Letná

LIBEREC – Policie pátrá po svědcích události i po samotném řidiči, který srazil nezletilou chodkyni a z místa dopravní nehody ujel.

V pondělí 6. května v 17.15 hodin přecházela na vyznačeném přechodu pro chodce nezletilá dívka ulici Generála Svobody v Liberci. Dívka přecházela z levé strany, od ulice Legií k ulici Šimáčkova. „Pátráme po řidiči neznámého automobilu, který projížděl po ulici Generála Svobody, ve směru jízdy od ulice Hejnická do centra města, kdy u zastávky Letná v Liberci nedal přednost nezletilé dívce, která přecházela na přechodu pro chodce. Došlo tak ke střetu neznámého vozu s chodkyní,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Řidič z místa dopravní nehody ujel, aniž by učinil vhodná opatření, která mu ukládá zákon. Policisté žádají svědky a ostatní účastníky silničního provozu, aby v případě, že mají informace k této dopravní nehodě, viděli její průběh či jejich palubní kamery ve vozech zaznamenaly tuto událost, aby se policistům ozvali prostřednictvím bezplatné linky 158, na tel. čísle 974 466 573 nebo přímo na služebně Dopravního inspektorátu v Liberec.

„Zároveň žádáme řidiče, který z místa dopravní nehody ujel, aby se policistům přihlásil. Jeho svědectví může výrazným způsobem dopomoci k objasnění příčin a okolností nehodového děje,“ dodal mluvčí Robovský.