Jizerská padesátka se poběží až příští rok, přihlásit se ale můžete už nyní

LIBERECKO – Tradiční lyžařský závod ČEZ Jizerská 50 se uskuteční již po třiapadesáté – od 7. do 9. února 2020. Již nyní je možné se na závod registrovat za nejnižší ceny.

ČEZ Jizerská 50 se každoročně koná v okolí jizerskohorského Bedřichova jako Memoriál Expedice Peru 1970. „Už nyní je téměř jisté, že se při registracích do dalšího ročníku přehoupne celkový počet všech účastníků přes dvě stě tisíc, což bude v českém sportu skutečný unikát,“ uvedl za pořadatele Richard Valoušek.

Pořadatelé chystají závody pro všechny výkonnostní kategorie. Program odstartuje v pátek dětskými závody Mini Jizerské Pojišťovny VZP. Následovat budou závody Volkswagen Bedřichovská 30 volnou technikou a Nyč sport sprint. První závodní den nebude chybět přehlídka historických lyžníků a slavnostní zahájení s ohňostrojem a uctěním památky padlých horolezců z Expedice Peru 1970.

Druhý den, v sobotu, se uskuteční Hervis Jizerská 25 klasickou technikou a také závod firemních štafet. Na úplné začátečníky čeká desetikilometrový okruh klasicky pod patronací České televize, který má také rodinnou variantu. V sobotu večer se účastníci Jizerské 50 mohou těšit na ČEZ Energy Fest za účasti známé kapely, který se bude konat v Liberci. Vrcholem celé akce bude tradiční padesátikilometrový závod v neděli 9. února.

Startovné na ČEZ Jizerskou 50 lze nyní pořídit za 1600 korun, na Volkswagen Bedřichovskou 30 za 1100 Kč a na Hervis Jizerskou 25 za 1300 korun. Na ČT Jizerskou 10 činí individuální cena 600 a rodinná 1200 korun, na Nyč sport sprint 300 a na Mini Jizerskou Pojišťovny VZP 250 korun. Registrace a přihlášky najdete ZDE.