Poznáváte tohoto muže? Je to zloděj!

JABLONEC NAD NISOU – Policisté pátrají po muži, který vybíral peníze z bankomatu odcizenou platební kartou. Až bude dopaden, úsměv mu z tváře nejspíš zmizí.

V prodejně Kaufland v Jateční ulici v Jablonci nad Nisou krátce před jedenáctou hodinou dopoledne dne 18. dubna využil dosud neznámý pachatel chvilkové nepozornosti ženy, která si odložila kabelku do sedáku pro děti v nákupním vozíku. Žena se svým mužem u automatu vraceli láhve a v okamžiku, kdy byli oba otočeni zády k tomuto košíku, pachatel odcizil ženinu kabelku i se všemi věcmi, které v ní měla uložené. Mimo jiné měla v kabelce i peněženku, ve které byla nejen finanční hotovost, ale také platební karta i s poznamenaným PINem.

Policisté zjistili, že prostřednictvím této odcizené karty dosud neznámý muž učinil u jednoho z bankomatů v centru města Jablonce nad Nisou ještě týž den kolem jedenácté hodiny dva neoprávněné výběry, kdy se zmocnil celkové finanční částky 20 tisíc korun. Tím vyčerpal nastavený denní limit pro výběr hotovosti. Více již vybrat nestačil, jelikož okradená žena nechala tuto platební kartu zablokovat.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, kteří celý případ šetří, nyní žádají o pomoc širokou veřejnost. „Pokud někdo z občanů má jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti muže zachyceného na fotografiích, ať je sdělí na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158. Můžete samozřejmě také kontaktovat policisty přímo na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou, a to osobně nebo telefonicky na tel. č. 974 480 100,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.