Vlak smetl dodávku na přejezdu ve Stráži nad Nisou

LIBEREC – Dnes ráno po sedmé hodině došlo na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou ke střetu vlaku s dodávkou.

K nehodě vyrazili hasiči, policisté i záchranáři. Původní informace zněla, že jde o střet sanitky s vlakem jedoucím od Liberce na Frýdlant. Provedeným šetřením na místě policisté zjistili, že se nejedná o sanitu, ale o bílou dodávku s oranžovými pruhy zn. Ford Tranzit. Zraněný řidič zůstal zaklíněn v pomačkané dodávce a hasiči museli provést náročné vyproštění. Nejprve vozidlo zajistili proti pohybu a poté přišlo na řadu hydraulické vyprošťovací nářadí, a to jak nůžky, tak rozpínák, dokonce i hydraulické válce.

Ven se řidiče podařilo dostat po odklopení střechy. Řidič dodávky při střetu s vlakem utrpěl těžké zranění. „Muž byl po celou dobu při vědomí a s hasiči komunikoval,” doplnil k zásahu velitel libereckých hasičů Jaromír Mottl. Řidič byl z místa nehody transportován do Krajské nemocnice v Liberci, kde bude proveden i odběr jeho krve na alkohol.

„Ve vlaku v době nehody cestovalo 28 osob. Jeden z cestujících byl lehce zraněn,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová. Náhradní přepravu cestujících zajistila Správa železniční dopravní cesty. Veškeré okolnosti jsou předmětem probíhajícího šetření na místě události, které provádí policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci.

Foto: HZS LK