Noční bouřka zasáhla polovinu Libereckého kraje

LIBERECKÝ KRAJ – Předpovědi meteorologů se v Libereckém kraji splnily z poloviny, noční bouřka zasáhla pouze část kraje.

Zatímco na Semilsku, Turnovsku a Jablonecku byl klid, v části Liberecka (Frýdlantský výběžek) a Českolipska nevěděli hasiči, kam s motorovými pilami dřív. Od půlnoci do dnešního rána byli voláni ke 43 technických událostem. Šlo o popadané stromy, které zatarasily komunikace, některé spadly na zaparkované automobily, několik stromů bylo v profilu železničních tratí.

„Před druhou hodinou ranní vyjížděli například dobrovolní hasiči z Višňové odstraňovat strom, který spadl na automobil a komunikaci, podobně tomu bylo ve 3 hodiny v Černousích, kde spadla lípa na osobní automobil. Hasiči zaznamenali také událost, při které narazil vlak do stromu. Bylo to v půl páté ráno v osadě Filipovka (Višňová), nikomu se nic nestalo. Popadané stromy byly také v Jestřebí na silnici I/9, Cvikově a několik v Hrádku nad Nisou,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Hasiči i nadále pokračují v likvidaci následků noční bouřky.

Foto: Hasiči Hrádek nad Nisou