Organizátoři Hejnických slavností varují před falešnými vstupenkami

LIBERECKO – Tento víkend se v Hejnicích uskuteční tradiční Hejnické slavnosti, navazující na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě.

I v letošním roce se uskuteční velká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a bývalým hotelem Perun, velkým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Letos zde bude zaveden ekologický model nádobí – pivo a kofola budou podávány ve vratných kelímcích, které budou zálohovány částkou 50 Kč.

Tradiční Hejnická pouť se postupně přetváří na oficiální městské slavnosti, kde se návštěvníkům a občanům nabízí hudební a divadelní vystoupení předních umělců, řemeslné jarmarky, prodejní trhy, kolotoče a lunaparky, doprovodné programy a spousta jiné zábavy. Jako největší hvězdy vystoupí Mandrage, Sebastian, Jakub Ondra, Big´O´Band, Žlutý Pes, AC/CZ, Michal Horák, Maxim Turbulenc, Circus Problem a další.

Hejnické slavnosti budou zahájeny v sobotu 6. července a potrvají do neděle 7. července. Sobota bude spojená s placeným vstupem a neděle bude pro všechny zdarma.

Organizátoři varují před falešnými vstupenkami, které pachatel distribuoval mezi zájemce se slevou po celém Frýdlantsku – Bílý Potok, Hejnice, Frýdlant, Nové Město… Jedná se o stovky případů. Běžné vstupné nyní stojí 300 Kč a je momentálně v prodeji na místním úřadě a bude k dispozici i na místě slavností. Falešné vstupenky vypadají téměř totožně, mají pouze rozmazaný potisk černého písma a loga a nesouhlasí číslování. Pravé platné vstupenky mají tato čísla: 035001 až 037000, 039001 až 040000. Falešné začínají číslem 046. Návštěvníci s falešnými vstupenkami nebudou vpuštěni do areálu, bez výjimky a včetně opakovaných pokusů.

Jak uvedl starosta města Jaroslav Demčák, díky práci místní policie byl podezřelý z prodeje falešných vstupenek vypátrán, a starosta vyzývá ty, kteří ještě své případné falešné vstupenky neřešili, aby si buď vynutili vrátit peníze, nebo podvod přišli nahlásit na policii. Starosta žádá po podvedených, aby na jeho mail jaroslav.demcak@mestohejnice.cz nahlásili počet falešných vstupenek, aby organizátoři měli přehled, kolik jich ještě koluje mezi lidmi.

Jak poznáte falešné vstupenky?