Řidič vypil před jízdou deset jedenáctek

LIBERECKÝ KRAJ – Dopravní policisté vyjeli v pátek kolem 21. hodiny k havárii osobního vozidla značky Škoda Felicia do Nové Vsi nad Nisou. Na místě zjistili, že 26letý řidič v mírné pravotočivé zatáčce neudržel auto na silnici a naboural do plotu rodinného domu. Kromě toho, že jel příliš rychle, byl navíc pod vlivem alkoholu, a to ne zrovna málo. „Poté, co do kontrolního přístroje nadýchal 2,43 promile alkoholu, přiznal se policistům, že před jízdou vypil deset jedenáctistupňových piv,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

To, že v tak silné opilosti skončil s autem „jen“ v plotě, je pro všechny velké štěstí. V tomto stavu mohl ublížit nejen sobě, ale i dalším účastníkům silničního provozu. Policisté mu proto na místě zadrželi řidičský průkaz a následně mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policie ústy mluvčí Balákové varuje: „Řidiči, pokud máte před jízdou velkou žízeň, dejte si raději deset piv nealkoholických! Tím neublížíte ani sobě, ani nikomu jinému.“

Foto: Policie ČR