Mladý opilec poškodil oltář v kostele za desítky tisíc korun

ČESKOLIPSKO – Žandovští policisté už znají jméno pachatele, který v noci z 20. na 21. června řádil v kostele svatého Bartoloměje v Žandově. Pětadvacetiletý místní muž nejprve na lavičce před kostelem popíjel se svou přítelkyní levné víno z plastových lahví, a když začalo pršet, napadlo ho, že se schovají před deštěm do kostela.

Do protokolu vypověděl, že tam vešli bočními dveřmi, které byly údajně otevřené. Této verzi policisté příliš nevěří. Jisté je jen to, že zámek dveří někdo vylomil, otázkou zůstává kdo a kdy. „V každém případě se tímto vstupem do kostela oba milenci dostali a v konzumaci alkoholu pokračovali zde. Jejich kostelní party ale nedopadla dobře. Muž tu během noci pod vlivem alkoholu poničil oltář, který je součástí velmi strohého interiéru,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková. Objekt vlastní město Žandov a jeho zaměstnanci vyčíslili celkovou způsobenou škodu na zhruba 36 tisíc korun. Kostel svatého Bartoloměje je chráněnou kulturní památkou.

Viník se policistům k poničení oltáře přiznal. Ti nyní připravují podklady pro jeho trestní stíhání. Zodpovídat se bude z přečinu poškození cizí věci. Své chování vysvětlil tím, že když se opije, neví, co dělá.

Foto: Policie ČR – Výsledek řádění opilce v kostele svatého Bartoloměje v Žandově. Posílil se na to vínem z PETky.