Měl dluhy, tak okradl vlastní matku!

JABLONEC NAD NISOU – Policisté včera ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži z Jablonce nad Nisou podezření ze spáchání dvou trestných činů. Muž 17. července letošního roku využil příležitosti a své matce ukradl platební kartu, jejímž prostřednictvím vybral nemalou hotovost.

Tehdy ho jeho matka požádala o donesení nákupu z vozidla do bytu, čehož podezřelý využil k tomu, že jí z peněženky, kterou měla uloženou v nákupní tašce, odcizil platební kartu. Jelikož k ní znal PIN, tak jejím prostřednictvím neoprávněně učinil tři výběry hotovosti z bankomatů. Celkem tímto způsobem získal částku 13 500 korun, kterou následující den použil celou na uhrazení svých dluhů.

„Do současné doby své matce ve třech splátkách vrátil celkem 2 000 Kč a údajně má v úmyslu jí všechny peníze vrátit. Nicméně i tak mu nyní za spáchání trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Ilustrační foto