Cílem policejní bezpečnostní akce byly tentokrát autobusy

LIBERECKÝ KRAJ/SEMILSKO – U hraničního přechodu v Harrachově proběhla v pátek večer policejní dopravně bezpečnostní akce zaměřená na hromadnou přepravu osob spojenou s mezinárodní linkovou dopravou. Informaci dnes zveřejnila policie s tím, že akce se zúčastnili policisté z dopravní, pořádkové a cizinecké policie.

Akce proběhla v bezprostředním prostoru hraničního přechodu v Harrachově a byla zaměřena na bezpečnost na silnicích – povinnost poutání řidičů a spolujezdců a na eliminaci drog ve veřejném prostoru. „Během dvouhodinového opatření, kde zasahoval také tzv. Schengenbus, policisté zkontrolovali tři vozidla určená pro hromadnou přepravu osob. Zjistili šest protiprávních jednání, z nichž pět jich bylo vyřízeno příkazem v celkové výši 21 500 korun,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Jednalo se o tři přestupková jednání podle zákona o pobytu cizinců, neboť právě tři přepravované osoby cestovaly bez platného cestovního pojištění. Policisté vyřídili v příkazním řízení dva případy držení omamných a psychotropních látek (amphetaminu). Během kontroly se podařilo vypátrat také jednu osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení a v závěru akce byl správnímu orgánu oznámen také jeden případ řízení bez platného osvědčení o profesní způsobilosti.

Součinnostní dopravní akce poukázala na nejen na úspěšnou koordinaci různých policejních složek v rámci Libereckého kraje, ale také na nezbytnost aktivního přístupu v kontrolách prostředků hromadné přepravy osob na mezinárodních linkách.

„I v budoucnu budeme realizovat, nejen v rámci plnění priorit pro letošní rok, další obdobné dopravně bezpečnostní akce a součinnostní opatření, při nichž budeme dohlížet a kontrolovat jak bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, tak také veřejný pořádek a povinnosti vyplývající ze zákona o pobytu cizinců na území naší země,“ dodal mluvčí Robovský.

Foto: Policie ČR