U Pilínkova srazil vlak chodce. Nejedou vlaky v úseku Jeřmanice – Liberec

LIBEREC – Aktuálně zasahují policisté, záchranáři i hasiči u srážky vlaku s chodcem u libereckého Pilínkova. Sražený muž skončil s velmi vážným zraněním v liberecké nemocnici, cestujícím z vlaku se nic nestalo.

Krátce po půl dvanácté přijali policisté oznámení o srážce vlaku s chodcem. „Na 156. km železniční trati, ve směru od Turnova na Liberec, nedaleko liberecké části Pilínkov, došlo ke srážce vlakové soupravy s osobou muže v kolejišti,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský. Zraněný muž byl převezen pozemní posádkou na traumacentrum liberecké nemocnice. „Byl předán v kritickém stavu napojený na umělou plicní ventilaci,” sdělil mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

V tu dobu ve vlaku cestovalo na pět desítek osob. Nikomu z cestujících se naštěstí nic nestalo. Na místě aktuálně zasahují všechny záchranné složky. Na trati 030 Hradec Králové – Jaroměř – Liberec a zpět je v úseku Jeřmanice – Liberec přerušen provoz všech vlaků. Vlak Os 5409 nepojede v úseku Liberec – Jeřmanice. Ze stanice Jeřmanice pojede se zpožděním 55 min. Vlak Sp 1919 bude nahrazen v úseku Liberec – Jeřmanice náhradní autobusovou dopravou. Ze stanice Jeřmanice dále cestující pojedou zpožděným vlakem Os 5409. Vlak Os 5410 bude nahrazen v úseku Jeřmanice – Liberec náhradní autobusovou dopravou.

Okolnosti a příčinu vzniku srážky vyšetřují liberečtí kriminalisté.

Ilustrační foto: Regionální vydavatelství, Tomáš Branda