Dobrá zpráva pro řidiče! V Machníně a Kamenici se svezou po nově opravených silnicích

Kamenice - Zákupy

LIBERECKÝ KRAJ – V minulých dnech byly dokončeny opravy dalších dvou havarijních úseků silnic III. třídy, a to mezi libereckým Machnínem a Stráží nad Nisou a v Kamenici – Zákupech. Celkové náklady u obou úseků dosáhly částky zhruba 15 milionů korun.

Oprava povrchu vozovky u silnice III. třídy mezi libereckým Machnínem a Stráží nad Nisou navazuje na předešlou obnovu asfaltobetonového krytu v ul. Hrádecká. V zastavěné části obce Stráž nad Nisou – Svárov a města Liberec v ulicích Stará a Rynoltická došlo k úpravě stávajících zpevněných sjezdů a vjezdů z okolních pozemků a komunikací. „Stejně jako u většiny rekonstrukcí, i zde se vyčistily příkopy a jejich zatrubnění. Opravili jsme též propustky a dopravní značení. Chtěli jsme rovněž pro řidiče zpřehlednit křižovatku silnic III. třídy, která byla podle nás vcelku nebezpečná,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

V místní části města Zákupy v Kamenici kraj dokončil celoplošnou opravu asfaltového krytu silnice III/26834. „Provedli jsme údržbu zpevněného asfaltového povrchu a opravili stávající sjezdy a vjezdy ze sousedních pozemků, komunikací a křižovatek. Řidiči se budou orientovat podle nového vodorovného i dopravního značení,“ vysvětlil náměstek Sviták.

Nyní se již připravují výběrová řízení na rekonstrukce v roce 2020. Začátkem listopadu kraj plánuje vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce silnici II. třídy mezi Mimoní a Ralskem. Kraj plánoval zahájit rekonstrukci tohoto úseku již v letošním roce. „Bohužel jsme zatím nenašli vhodnou firmu. V současné době ale již máme dokončenou zadávací dokumentaci, kterou jsme přepracovali na aktuální cenu vydanou ministerstvem dopravy,“ uzavřel Sviták.

Foto: Krajský úřad Libereckého kraje

Machnín
Machnín