Meteorologové varují před prvním výraznějším sněžením. Kde a kdy ho můžete čekat?

LIBERECKÝ KRAJ – Meteorologové upřesnili předpověď počasí na nejbližší dny. V Čechách nás dnes čeká první výraznější zimní situace a výstraha varuje před novou sněhovou pokrývkou. Sněžit bude i v některých regionech Libereckého kraje.

Výstraha před sněhem platí od dnešního večera v sedmi krajích. Platit bude i během dnešní noci, v průběhu středy a noci na čtvrtek. Týká se i regionů Semily, Jablonec nad Nisou, Frýdlant a Železný Brod. Mokrý a těžký sníh má začít padat po 18. hodině v polohách nad 400 metrů nadmořské výšky. Napadnout by mělo kolem pěti centimetrů sněhu, ojediněle až deset centimetrů. Sněžení ustane ve středu ráno a znovu začne padat v poledne.

Nejvíce má sněžit v místech s nadmořskou výškou mezi 400 až 600 metry. Není vyloučeno, že sníh bude padat i v nižších polohách. Intenzivnější sněžení se čeká dnes večer a v první polovině noci.

Sníh může způsobit komplikace chodcům, řidičům a v zásobování. Pod tíhou mokrého sněhu se mohou lámat větve stromů, škody může sníh způsobit i na drátech elektrického vedení. Řidiči by měli jezdit opatrně a nezapomínat na zimní výbavu.

Další sněžení meteorologové očekávají ve středu po poledni a trvat by mělo do čtvrteční noci. Ve čtvrtek ráno se při vyjasnění bude na mokrých silnicích a chodnících tvořit náledí a zmrazky.

Foto: Tomáš Branda a Silnice LK