Na výstavě skleněných vánočních ozdob v Jablonci budou k vidění i exkluzivní unikáty

JABLONEC NAD NISOU – Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo na závěr roku pro návštěvníky výběr z aktuální nabídky osvědčených vzorů, novinek a exkluzivit foukaných a perličkových skleněných vánočních ozdob. Některé z výrobků budou mít na výstavě dokonce svou světovou premiéru.

Jablonecké muzeum se dlouhodobě věnuje rozšiřování a zkvalitňování své unikátní sbírky vánočních ozdob. „Výstava skleněných vánočních ozdob se již v jabloneckém muzeu stala tradicí. A na té letošní, nazvané Současné české vánoční ozdoby, budou poprvé k vidění též unikáty a kolekce vytvořené přímo pro tuto akci,“ říká její kurátorka Dagmar Havlíčková. Uvidíte třeba největší vánoční ozdobu nebo novinku z perliček – kolekci 3D hvězd.

Slavnostní vernisáž se v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou uskuteční ve čtvrtek 21. listopadu od 17 hodin, atmosféru navodí kulturní vystoupení i vůně vánočního cukroví. Výstava, kterou můžete navštívit od pátku 22. listopadu během otevírací doby od úterý do neděle mezi 9. a 17. hodinou, potrvá do 16. února příštího roku. Muzeum bude mimořádně otevřeno i v pondělí 23. a 30. prosince.

„Během konání výstavy bude ve vestibulu muzea zajištěný rozšířený prodej vánočních ozdob,“ uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Pro dětské návštěvníky je určen doprovodný program v podobě kvízu a omalovánek. „Výstava je pro nás důležitou předehrou před otevřením nové stálé expozice skleněných vánočních ozdob Svět zázraků v muzejní přístavbě, jejíž otevření plánujeme na konci příštího roku,“ doplnila Valečková.

Muzeum rozvíjí aktivní spolupráci s výrobci a exportéry vánočních ozdob, sleduje vývoj firem, přípravu nových kolekcí, reakce na světové trendy v tvarech, dekorování i technologiích, zajímá se o jejich úspěchy a prezentace na mezinárodních veletrzích. Vánoční ozdoby dnes nejsou pouze sezónní záležitostí, své příznivce oslovují celoročně a jejich sortiment se proto neustále rozšiřuje.

Kontakt: Muzeum skla a bižuterie, U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou