Agresivní krkavec zaútočil na obyvatele Dobranova!

ČESKÁ LÍPA – Jako v hororu Ptáci se mohou cítit obyvatelé Dobranova, malé obce spadající pod Českou Lípu. Na lidi tu útočí agresivní velký černý pták, pravděpodobně krkavec.

Operační středisko Městské policie Česká Lípa přijalo minulou středu žádost o pomoc od ženy, kterou údajně napadl na místním hřbitově při čištění hrobu havran a začal ji klovat. Strážníci vyjeli na hřbitov, ale hlášení brali spíše jako raritu. Po příjezdu hlídky samozřejmě pták na místě nebyl.

Útočící agresivní krkavec, který ale včera nalétával na děti na zahradě mateřské školy a odnášel jim kapesníky či rukavice, už stojí za povšimnutí. Patrně onen krkavec velký byl i totožným opeřencem útočícím na zmiňovanou ženu.

Když se ještě téhož dne objevily v obci dvě zmije, které by s největší pravděpodobností měly již v tomto chladu zazimovat, je těchto hříček přírody na malou obec poměrně dost. V rámci pomoci byli osloveni ornitolog a ředitel českolipského vlastivědného muzea, kteří na místě stanoví nejvhodnější způsob řešení.

Ilustrační foto