Požár chaty v libereckém Machníně měl tragickou dohru

LIBEREC – Až do ranních hodin trvala pěti jednotkám hasičů likvidace nočního požáru chaty v Liberci – Machníně. Oheň si bohužel vyžádal tu nejvyšší oběť – jeden lidský život.

Krátce po jedné hodině ranní bylo vysláno pět jednotek druhého stupně požárního poplachu do chatové kolonie v Machníně k požáru jedné z chat. Po příjezdu hasičů na místo se chata, kterou celoročně obýval pár seniorů, nacházela kompletně v plamenech.

Obyvatelka chaty stačila na poslední chvíli z plamenů utéct, přesto byla zraněna a byla předána do péče Zdravotní záchranné služby, která ji převezla s popáleninami do zdravotnického zařízení. Tou dobou hasiči již pátrali také po ženině partnerovi, který se měl nacházet stále uvnitř objektu. Muže poté hasiči nalezli pod trámy spadlého stropu uvnitř chaty se smrtelným zraněním.

„Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před čtvrtou hodinou ranní a likvidaci krátce před půl sedmou ranní. Hasiči z Machnína byli v místě události pověřeni následným dohledem pro případ znovu rozhoření některých ze skrytých ohnisek požáru. Příčina události a výše škody je v šetření,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Foto: HZS LK