Jak se natáčely erotické scény v oblíbeném Románu pro ženy?

Včera večer jste mohli vidět šestnáct let starý film režiséra Filipa Renče, který natočil podle předlohy  Michala Viewegha Román pro ženy. Celý příběh se točí kolem citového života dvou žen, které nemají zrovna štěstí v lásce. Jednou z nich je dvacetiletá Laura (Zuzana Kanócz), která pracuje jako redaktorka dámského týdeníku. Druhou je její ovdovělá matka, tlumočnice a překladatelka Jana (Simona Stašová), která marně hledá svého vysněného cizince, protože ji čeští muži v minulosti velmi zklamali. Největší dobrodružství celého filmu začíná v momentě, kdy se Laura zamiluje do čtyřicetiletého Olivera (Marek Vašut), který byl již před dvaceti lety velkou láskou její matky Jany. A přesto, že jste již film viděli víckrát, jistě je ještě pár zajímavostí, které o něm nevíte… 

Zajímavosti filmu:

Režisér Filip Renč při natáčení erotických scén sám hercům ukazoval, jak si danou situaci představuje.

Tento snímek je věnován tragicky zesnulému zpěvákovi Patriku Stoklasovi, který se v něm zahrál messengera.

Režiséři Filip Renč a Jan Svěrák se za symbolický honorář navzájem obsazují do svých filmů. Svěráka v tomto snímku proto můžete vidět v roli číšníka.

Pro Stellu Zázvorkovou to byla jedna z posledních filmových rolí. Oblíbená herečka totiž zemřela několik týdnů po premiéře. Toho roku se však ještě objevila ve snímku Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště.

Všimli jste si chyb ve filmu?

Když Laura propíchne nůžkami fotku Jamese, trefí se do obličeje. Při dalším záběru jsou ale nůžky v hrudníku.

Auto, ve kterém jede Laura s Pažoutem a babičkou (Stella Zázvorková) na hřbitov, je špinavé. V jednom z dalších záběrů je však úplně čisté.

Když je Laura s Oliverem ke konci filmu ve ski areálu, nese na ramenou lyže. Jejich poloha se ale podezřele rychle mění, což je nejlépe vidět hlavně na vzdálenosti vázání od ramene.

Do Tatranské Lomnice nejezdí typy vlaků, jaké jsou ve filmu.

Na konci filmu jde kadeřnice Sandra (Klára Sedláčková) kolem vánočního stromečku a omylem vrazí do cizího muže. Kvůli tomu upustí dárky, které má v ruce. Pozorný divák si však všimne, že zmíněné dárky upustila ještě dřív, než ke kolizi došlo.

Ve scéně, kdy Oliver pije ve vaně víno a žádá alespoň kousek místa na skleničku a misku s olivami, si mohou diváci všimnout, jak se ve skleničce mění množství vína.

Ve slovenské restauraci si Rickie (Jaromír Nosek) při snídani prohlíží časopis s automobily, ve kterém se záhadně mění stránky.

Ve scéně, kdy je Laura u Sandry v kadeřnictví a baví se společně o tom, že se poprvé vyspala s Pažoutem, má jeden melír na vlasech. V předchozích záběrech měla však omelírovanou polovinu hlavy.

Na začátku filmu Laura prozradí, že bydlí v činžáku v Bohnicích. Posléze je ale vidět, že se tento dům nachází v Kobylisích.Text určený pro Lauru, který visí v metru, se neshoduje s textem, který vypráví Oliver.

Zdroj: TV Nova