Pomůžete policistům vypátrat násilníka? Obtěžoval mladou ženu v Mimoni

MIMOŇSKO – Kriminalisté pátrají po totožnosti muže, který měl včera krátce po půl deváté obtěžovat mladou ženu v Mimoni.

Starší muž se pokusil mladou ženu násilím omezit na osobní svobodě nedaleko sportovního areálu v ulici Letná v Mimoni. Podle dostupných informací měl vystoupit z vozidla tmavě šedé barvy, s registrační poznávací značkou s písmenem „L“. Velmi pravděpodobně se mělo jednat o osobní automobil značky Chrysler, rodinného typu, s bočními posuvnými dveřmi.

„Bezprostředně poté, co se 19letá mladá žena svým aktivním přístupem muže zbavila, z místa odešla a o případu okamžitě informovala policisty na tísňové lince. Ani přes takřka okamžitý příjezd policistů na místo se vozidlo ani muže nepodařilo vypátrat,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Podle zjištěných informací se mělo jednat o muže ve věku kolem 50 let, hubené postavy, výšky 180 cm. Muž měl šedivé vousy v délce asi jednoho centimetru, krátké černo-hnědé vlasy a měl čiré brýle s obdélníkovými skly.
Na sobě měl černou, zřejmě koženou bundu se zipem, modré zašpiněné kalhoty kratší délky (nad kotníky), černé pracovní boty. Na hlavě měl černou kšiltovku.

Uvedené vozidlo bylo spatřeno, jak se pohybuje frekventovanými místy ulicí Březinova, Žitavská a Komenského, nedaleko školských zařízení situovaných v dané lokalitě až k místu sportovního areálu.

„Proto v této souvislosti žádáme občany, kteří vozidlo či muže mohli mezi osmou a devátou hodinou ráno spatřit, aby takovéto informace policistům předali. Zároveň žádáme občany o spolupráci při pátrání po neznámém muži a tmavě šedém osobním automobilu,“ informoval mluvčí Robovský. V případě výskytu osoby odpovídající popisu a stejně tak i vozidla Chrysler neprodleně informujte policisty prostřednictvím linky 158. Veškeré takto získané informace mohou výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

Ilustrační foto