Policisté pátrají po seniorce ze Semil. Viděli jste ji?

SEMILY- Semilští policisté od včerejšího večera pátrají po starší ženě, která se nevrátila domů z procházky.

71letá Marcela Danešová ze Semil včera kolem 14. hodiny odešla ze svého domova v Semilech, z ulice Mikoláše Aleše, na procházku, ze které se dosud nevrátila a ani nikomu o sobě nepodala žádnou zprávu. Její manžel ji nejprve hledal sám, a protože ji nenašel, kontaktoval v 19.30 tísňovou linku 158 se žádostí o pomoc s jejím vypátráním.

Paní Marcela Danešová chodila vždy maximálně na hodinovou vycházku a přitom se pohybovala v blízkém okolí svého bydliště, pokud tuto trasu opustila, mohlo by se stát, že bude bezradná, protože se ve venkovním prostoru hůře orientuje a není v optimální zdravotní kondici. Kde přečkala noc z pondělí na úterý, policie netuší.

Včera ženu hledali v Semilech policisté se služebním psem a dnes jim v tom pomáhají i příslušníci Hasičského záchranného sboru a Hasičského sboru Hejnice i s jejich pátracími psy. „Prohledávat budeme za využití člunu profesionálních hasičů také koryto řeky Jizery. Na základě kontroly městského kamerového systému víme, že žena ve 14.30 procházela v Semilech kolem nemocnice a zdálo se, že míří na Jilemnici. I tuto stopu prověřujeme,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Pokud jste někdo paní Marcelu Danešovou ze Semil od úterní 14. hodiny spatřili, ozvěte se prosím na linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR.

Foto: Policie ČR