Václav Kopta: V téhle show nepoteče krev, ale vanilková poleva

 

Nabídku na moderování pořadu Peče celá země dostal Václav Kopta ve chvíli, kdy si s kamarádem říkali, že v gastro show už snad ani není možné přinést něco nového. V televizi jsme už zažili hodné kuchaře, zlé kuchaře, vařilo se na lodi, na ostrovech, v podstatě už moc možností nezbývalo. A ejhle! Díky odkazu na britskou řadu Bake Off, zjistil, že to, co nám chybělo, byl laskavý formát. Pořad, který sází na rodinnou tradici. Pravý opak radikálně agresivních show, kde se téměř jde na krev a kde si soutěžící jdou po krku a nože se blýskají. Václava Koptu těší, že může moderovat rodinný pořad, kde neteče krev, ale maximálně tak vanilková poleva a voní v něm smetana a máslo. 

Nabídka na moderování pořadu Peče celá země prý pro vás bylo překvapením, zejména proto, že jste o tomto formátu (v originálu Bake Off), nikdy před tím neslyšel?

Neznal jsem a jak říkám, byl jsem mile překvapen i třeba tím, jakým způsobem  formát zpracovali třeba Skandinávci nebo v Polsku, jaký úspěch ten pořad všudemá, tedy tam, kde se podařilo BBC licenci prodat. Už to samo dávalo tušit, že je to pořad, který může mít své místo na českém mediálním trhu, a myslím si, že právě Česká televize je instituce, které takovýto formát bude slušet.

Myslíte, že česká verze může přinést něco nového? Dokáže se ještě něčím odlišit?

Samozřejmě, nabízí se takový ten nejjednodušší nápad, co člověku přijde na mysl, a to je to, že každá kuchyně má svá specifika, své regionální suroviny, svou kulinární tradici, a právě sázka na rodinné know-how, to si myslím, že tam se teprve objeví ty nuance. Například neznám člověka, který by uměl upéct lepší vánočku než babička mé ženy, paní Bustová z Vodňan, která se dožila bezmála sta let. A i když máte stejné suroviny, stejný recept, použijete stejnou mouku, tak se vám to nikdy nepovede tak, jako když z trouby, která byla někdy z poloviny padesátých let minulého století, vytáhla vánočku právě tahle babička. A to jsou ty rodinné tradice, to je to, co chceme oživit, co chceme v lidech vzbudit, aby neztráceli zájem v této přetechnizované době o předávání receptů, o sdílení věcí, které se osvědčily v minulých desetiletích, ba se dá říct už i staletích. Tradice je největší specifikum a v tom se právě projeví to, co je typické pro danou zemi. Předpokládám, že česká buchta chutná úplně jinak, než když si ji upečete ve Finsku.

Fandíte některému regionu víc než druhému? Máte nějakého favorita?

My jako rodina pocházíme se severních Čech, je to v Českém středohoří. Což se mi nezdá, že by to byl tak úplně pečicí kraj, na druhou stranu v životě jsem nejedl lepší rybízový koláč než od tety Máni z Evaně, to je pravda. Třeba dodnes nevím, proč se v této oblasti říká rebíz místo rybíz. Na druhou stranu si myslím, že jižní Čechy, kraj okolo Vodňan a Písku, tak tam mi tak nějak ta pec a ty buchty s mazanci sedí nejvíc, i obrazově. Domnívám se, že asi Jihočeši budou patřit mezi favority, ale třeba se zoufale mýlím a přijede někdo z Chomutova a vytře nám všem zrak.

Vy sám dáváte spíše přednost pečení, nebo raději vaříte?

Já jsem kuchař, dovolím si říct, že jsem velmi zručný a zkušený kuchař, pokud jde o hovězí guláš nebo svíčkovou a podobně. Takže moje doména není pečení a chystám se tady něco naučit. Ale tady jsem v rámci moderování pořadu na tenkém ledě, protože se snažím dlouhodobě bojovat s nadváhou a s problémy mužů nad padesát. Což znamená, že se dostaví například takzvané vysoké limity krevního cukru. A tady já jsem v jámě lvové, když odevšad voní to kynuté těsto a pečou se bábovky a koláče a závin, musím si dávat velký pozor.

Jsou nějaká specifika tohoto moderování?

Naprosto odlišná práce od všech ostatních, co jsem měl možnost dělat. Dvakrát jsem si zkusil přímé přenosy v České televizi,  to je velký adrenalin, ale tohle je odlišné v tom, že vy jste vlastně nepřetržitě v akci. Jsou tu dlouhé směny, to je pravda, ale nestěžuji si, je to prostě krásných osm deset hodin v krásném prostředí zámeckého parku. My ale zůstáváme pořád ve střehu, protože na place, ve stanu, se pořád něco děje. V uchu máme takzvaného pilota, jsme v kontaktu s režií a průběžně jsme upozorňováni na to, co se děje u pracovních ploch, a když dojde k nějaké nehodě nebo když se stane něco emotivně zajímavého pro přenos, tak nás okamžitě režisér volá do pohotovosti a nabíháme jako hasiči nebo záchranáři do akce a musíme být vlastně okamžitě k dispozici pro kameramany, kteří průběžně, jak oni říkají, kropí všechno to, co se tam děje. V tom je to velice odlišné, protože nereagujeme s Terezou podle scénáře, podle naučených replik, ty musí vycházet ze situace, která se mění každou vteřinou na pracovních plochách. To je věc, kterou jsem si neuvědomil, když jsem uvažoval o této spolupráci. A teď jsem právě nejvíc vděčný za to, že mě to drží v pohotovosti, že mě to učí improvizaci a že si člověk vlastně ani na vteřinu neodpočine, neodlehčí. Pobíhá tady druhý štáb natáčející venkovní záběry, redaktoři ze sociálních sítí, máme k dispozici dron, je to prostě poměrně akční záležitost. A to je ta věc, která mě na tom nejvíce baví.

Jedná se o sladké natáčení, nepřejí se vám?

Já se obávám, že přejí, já to řeším tak, že si k posteli v noci dávám kýbl se škvarkama a sklenici teplého sádla a ono se to tak přes noc vyrovná. Ale ráno zase dostanete takovou dávku cukru a sladkých vůní, že je to velice komplikované, a už jsem manželku pověřil, aby mi v lékárně koupila volně prodejné prostředky na snížení krevního cukru.

Václav Kopta (54)

Divadelní a filmový herec, muzikant, textař. Je uznávaným autorem písňových textů pro řadu muzikálů, z nichž asi nejznámější jsou Edith, vrabčák z předměstí, Lucrezia Borgia, Čachtická paní, Popelka na ledě.

Ještě jako student si zahrál jednu z hlavních rolí ve filmu Sněženky a machři. Z mnohem pozdější doby jsou filmy Sněženky a machři po 25 letech a Občanský průkaz nebo seriály Vyprávěj, Gympl s.r.o. či Okresní přebor, které mu přinesly výraznou diváckou oblibu.

Je stálým členem souboru divadla Semafor a spolupracuje (především jako hudebník a textař) s popovými zpěváky a divadelními scénami v celé ČR.

Od roku 2019 uvádí svou talk show s příznačným názvem Koptashow, kam si zve známé tváře a představuje je úplně jinak, než jsme zvyklí.