Přes dvacet aut havarovalo v hustém dýmu na dálnici D10 u Svijan

LIBERECKÝ, STŘEDOČESKÝ KRAJ – Ke hromadné nehodě více než dvacítky aut na dálnici D10 u Svijan došlo včera kolem 20. hodiny. Příčinou byl pravděpodobně hustý dým z hořících pneumatik pod dálničním mostem. Lehce zraněno bylo osm lidí, provoz na dálnici byl plně obnoven nad ránem.

Pod dálničním mostem na 66. kilometru ve směru od Prahy na Turnov u Svijan došlo včera večer k požáru pneumatik a podle policie právě to mohlo být příčinou nehody, jelikož hustý dým a černý kouř ztížily viditelnost na komunikaci. Podle informací hasičů na místě havarovalo 27 aut, podle policie jich bylo 21, osm lidí bylo lehce zraněno a skončilo v péči záchranné služby.

„Účastníků nehody je zhruba přes třicet,“ konstatovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Na místě zasahovaly posádky z Libereckého i Středočeského kraje. Tři zraněné odvezli záchranáři na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice, dva do nemocnice v Jablonci, jednoho do Turnova a dva do Mladé Boleslavi. Na místě zasahoval i evakuační autobus, který posloužil lidem z havarovaných vozů.

Dálnice ve směru do Prahy byla po půl desáté večer zprůjezdněna, ve směru na Turnov mohli řidiči jezdit po dnešní druhé hodině ranní. Podle odhadů vznikla škoda zhruba za tři miliony korun. Alkohol u žádného z řidičů nebyl zjištěn. Vyšetřování příčin nehody dál pokračuje.

Foto: HZS Středočeského kraje