Hromadnou nehodu na D10 u Svijan vyšetřuje policie jako trestný čin

LIBERECKÝ, STŘEDOČESKÝ KRAJ – Policie začala vyšetřovat příčinu sobotní hromadné dopravní nehody na dálnici D10 jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Kvůli hromadné dopravní nehodě na dálnici D10 u Svijan, o které jsme vás informovali ZDE, se policie obrací na veřejnost a žádá, aby se jí ozvali svědci. „Pod dálničním mostem hořelo několik pneumatik, kvůli hustému dýmu se výrazně snížila viditelnost. Řidiči tak začali brzdit, protože se obávali, že se před nimi nachází hořící vůz. A pak následovaly střety,“ uvedla k neobvyklé příčině havárie mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Podle prvotních informací hasičů na místě havarovalo 27 aut, podle policie jich bylo 21. Policisté v neděli bilanci upřesnili s tím, že se srazilo 15 vozidel. Při nehodě došlo k osmi lehkým zraněním, škoda byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Žár poškodil i dálniční most.

Policie událost začala vyšetřovat jako obecné ohrožení z nedbalosti a snaží se dopátrat, kdo a proč pneumatiky pod dálnicí zapálil. Žádá proto občany, kteří mohou poskytnout jakékoliv informace k osobě možného pachatele, případně disponují záznamem z palubní kamery svého vozidla, aby se ozvali policistům na linku 158, případně pomohli poskytnutím informací osobně na kterékoliv služebně. Žháři může hrozit až pětileté vězení.

Foto: HZS Středočeský kraj