Sebevrah chtěl ukončit svůj život skokem z mostu v centru Liberce

LIBEREC – K dramatické události došlo na mostě vedle budovy Krajské vědecké knihovny v neděli večer. Muž středního věku tu chtěl skočit z mostu přes Sokolskou ulici. Naštěstí si ho všimla kolemjdoucí žena, která zavolala policisty a ti zoufalému muži v sebevraždě zabránili. Muž skončil v péči zdravotníků.

V neděli večer krátce před půl desátou zavolala na tísňovou linku 158 žena, že na mostě vedle budovy Krajské vědecké knihovny v Liberci spatřila muže, který se chystá skočit z mostu do Sokolské ulice. Na místo okamžitě dorazily dvě nejbližší hlídky policistů, kteří muže středního věku zastihli v okamžiku, kdy stál na mostě za zábradlím čelem do Sokolské ulice a držel se ho oběma rukama.

Policisté museli jednat rychle. „Ve chvíli, kdy udělal další pohyb a zdálo se, že se chce zábradlí pustit, přiběhli k němu a přetáhli ho zpátky do bezpečného prostoru. Muž byl rozrušený a také pod vlivem alkoholu. Policistům se svěřil, že jeho motivací k sebevražednému skoku jsou dlouhodobější osobní problémy, které se mu nepodařilo vyřešit,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Muže policisté kvůli špatnému psychickému stavu předali záchranářům.

Sebevrah tak za život vděčí nejen policistům, ale i všímavé ženě, která mu pomoc přivolala. „Dobrou zprávou je, že k sobě lidé na ulici nejsou úplně lhostejní,“ dodala mluvčí Baláková.

Ilustrační foto: Shutterstock a Google maps