Policisté hledají muže, který na sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou bezohledně srazil jiného lyžaře

SEMILSKO – Policisté hledají muže, který o víkendu na sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou srazil jiného lyžaře a z místa události bezohledně odjel. Sražený muž byl s vážnými zraněními hospitalizován v nemocnici.

V sobotu 8. února v době od 8.40 do 8.45 hodin neznámý muž v Rokytnici nad Jizerou v areálu Horní domky na sjezdové trati Lysá hora při lyžování na modré sjezdové dráze u horní stanice lyžařského vleku Zalomený a v místě rozdvojení sjezdovky ve velké rychlosti zezadu narazil do lyžaře jedoucího před ním. Při střetu sražený lyžař utrpěl těžké zranění, se kterým byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do jilemnické nemocnice, kde následně zůstal hospitalizovaný.

Policisté tuto událost prošetřovali a zjistili, že lyžař, který do uvedeného muže na sjezdovce narazil, z místa události odjel. A to i přesto, že byl na místě osloven dalšími osobami, aby prokázal svoji totožnost. K jeho popisu policie uvádí následující informace: Muž světlé pleti, věk kolem 35 let, výška 180-190 cm, mohutné postavy, váha cca 110 kg, na obličeji černé strniště o délce 1 cm, na hlavě měl helmu černé barvy, modré brýle, na sobě měl zimní bundu černé barvy s vyobrazenými čtverci v modré, zelené a hnědé barvě, černé kalhoty, lyže svítivě zelené barvy.

„Veškeré okolnosti celé události nyní šetří policisté z Obvodního oddělení v Rokytnici nad Jizerou ve spolupráci se semilskými kriminalisty, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla k události policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Policisté nyní žádají o pomoc širokou veřejnost a hledají také svědky celé události. Kdo má jakékoliv informace vedoucí ke zjištění totožnosti dosud neznámého muže – lyžaře, který narazil na uvedeném místě do druhého lyžaře, ať je sdělí policistům osobně na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158. Policisté také přivítají informace k okolnostem průběhu celé události. Samozřejmě touto cestou žádají o to, aby se jim případně výše uvedený dosud neznámý muž přihlásil sám.

Ilustrační foto