Celníci odhalili nelegální hernu v Desné

JABLONECKO – Liberečtí celníci zveřejnili informaci o odhalení nelegální herny v Desné v Jizerských horách. Automaty v počtu tří kusů byly zabaveny a provozovateli hrozí obří pokuta – až 50 milionů korun!

Přestože celníci důsledně dohlíží na provozování hazardních her, stále se někteří podnikavci snaží obcházet zákon, provozují hazardní hry bez povolení a vyhýbají se placení daní.

Předminulý týden byla odhalena nelegální herna v Desné v Jizerských horách. Při kontrole celníci zjistili, že kontrolovaný provozovatel porušuje zákon o hazardních hrách, když provozuje hazardní hry, ke kterým nemá udělené povolení, a herna nebyla řádně ohlášena podle tohoto zákona. „V průběhu kontroly byly proto zadrženy tři kusy technického herního zařízení v souhrnné hodnotě 300 000 korun,“ uvedl tiskový mluvčí Celního úřadu pro Liberecký kraj Martin Stočes.

Za porušení zákona o hazardních hrách mohou celní úřady ve správním řízení provozovateli uložit pokutu až do výše 50 milionů korun.

V loňském roce provedli celníci v Libereckém kraji 67 kontrol, při kterých odhalili 12 nelegálních heren a zajistili celkem 41 výherních zařízení.

Foto: Celní úřad