VIDEO: Další sražený chodec na přechodu v České Lípě, tentokrát 15letý chlapec!

ČESKÁ LÍPA – Přechod pro chodce přes Děčínskou ulici v České Lípě je nebezpečný. V pátek tu srazilo auto dalšího chodce, tentokrát 15letého mladíka. Ten při nehodě utrpěl vážné zranění na noze. Video z děsivě vypadající srážky nyní zveřejnila policie.

V pátek 7. února odpoledne přecházel 15letý mladík Děčínskou ulici po přechodu pro chodce ve směru od Ploučnice k obchodnímu domu Banco v České Lípě. Zatímco jeden vůz přijíždějící od budovy okresního soudu zastavil před přechodem a chodci dával přednost, řidič druhého vozu, jedoucí ve stejném směru, chtěl auto objet zleva, ale chodce na přechodu zřejmě přehlédl, přednost mu nedal a při kolizi mladíka nabral na kapotu. Chlapec při střetu s vozem audi utrpěl těžké zranění na noze, se kterým ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice.

Na tomto přechodu před měsícem narazilo auto do devítiletého chlapce, kterého vedla jeho matka do školy. Řidič vrazil chlapci do nohy, ale místo toho, aby zjistil jeho zdravotní stav či mu poskytl pomoc, vykřikoval na matku s chlapcem údajně rasistické nadávky a poté bezohledně odjel. I předloni se na tomto místě stala nehoda, kdy tu řidič srazil na přechodu chodce.

„V rámci rekonstrukce krajské silnice číslo 262 bude právě na tomto přechodu vybudována světelná křižovatka se středovým dělícím ostrůvkem, která přinese chodcům vyšší bezpečnost,“ uvádí policejní tisková mluvčí Ivana Baláková a dodává: „Pokud u přechodu pro chodce zastaví vozidlo, musí ostatní řidiči předpokládat, že po něm bude velmi pravděpodobně přecházet chodec, a svou jízdu tomu přizpůsobit. Současně doporučujeme chodcům v jejich vlastním zájmu, aby se v průběhu celého přecházení komunikace po přechodu průběžně rozhlíželi na obě strany a měli tak kontrolu nad tím, zda se na ně neřítí nějaké vozidlo.“

Video: Policie ČR