Jedna cigareta málem způsobila rvačku před českolipským Kauflandem

ČESKÁ LÍPA – Ne každý je ochotný být pasivním kuřákem, ale asi málokdo je ochotný se kvůli tomu poprat. Starší muž, zřejmě militantní nekuřák, zaútočil na mladou ženu s cigaretou u Kauflandu v České Lípě. Konflikt, do kterého se poté zapojil i otec napadené slečny, nakonec zažehnali asistenti prevence kriminality městské policie.

Slečna si v prostoru u košíků u českolipského Kauflandu zapálila cigaretu a kouř došel až ke staršímu muži, který tam přijel na kole. Muž se rozzuřil, začal křičet, nicméně slečna ho klidně odkázala do jiných míst, kde by na něj kouř nešel. Cyklista se rozčílil a sundal z kola kabel se zámkem a mával s ním směrem ke slečně, která naštěstí stačila uhnout.

V tu dobu byli nedaleko asistenti prevence kriminality a když slyšeli povyk, vydali se na místo. Zdálo se, že slečna přijde od rozčíleného muže kvůli pouhé cigaretě k újmě. Asistenti dělali, co mohli, aby muže uklidnili. Ten se oháněl větami jako slušnost a ohleduplnost, jenže sám jimi právě neoplýval. V tomto smyslu mu asistenti domlouvali, protože jeho chování slušné rozhodně nebylo.

Když už se konflikt zdál zažehnaný, z vnitřku obchodu se vynořil otec slečny, který ji šel bránit. I v tomto případě přišla na řadu nejdřív slova a asistenti i tohoto zuřivce dokázali zklidnit natolik, že už nikomu neublížil.

Ilustrační foto