Nechtěl nastoupit do vězení, před policisty si našel kreativní schovávačku

LIBEREC – Liberečtí kriminalisté vypátrali muže, který se od konce roku 2016 všemi možnými způsoby vyhýbal nástupu do výkonu trestu. Policisté ho nakonec nalezli v originálním úkrytu.

Trest odnětí svobody za dřívější majetkovou trestnou činnost si bezmála čtyřicetiletý recidivista z Liberecka měl odpykávat už od konce roku 2016. Do vězení se mu však nechtělo a nástupu se vyhýbal různými kreativními způsoby.

„Zkušení liberečtí kriminalisté se na základě zjištěných indicií rozhodli v pátek 7. února pro kontrolu objektu, v němž by se muž mohl skrývat. Během kontroly však nic nenasvědčovalo tomu, že by se právě zde mohl muž nacházet a kontrola místností nic neodhalila,“ uvedl ke kurióznímu případu policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Jednoho z kriminalistů ale v rohu místnosti zaujalo křeslo s odchlípnutým čalouněním na zadní stěně. Jelikož se policista již několikrát v minulosti setkal s roztodivnými schovávačkami osob, které se vyhýbaly nástupu do vězení, neváhal a do křesla mezi matrace rychle vsunul ruku. „Zadní strana nábytku tak okamžitě vydala ukryté tajemství. Překvapený recidivista téměř paralyzovaný náhlým vývojem situace se nezmohl na odpor a rázem skončil v péči všech kriminalistů,“ dodal mluvčí Robovský.

Ilustrační foto: Shutterstock