VIDEO: Divoká honička za plného provozu v České Lípě! Řidič „vytuněné“ Octavie ujížděl policii

ČESKÁ LÍPA – Během divoké honičky městem s policejní hlídkou ohrozil řidič Octavie svou zběsilou jízdou chodce na přechodu i ostatní řidiče. Policistům ujížděl více než stokilometrovou rychlostí a místy v protisměru. To vše za plného provozu v dopoledních hodinách. Jeho jízda skončila v úzké uličce u zamčené brány, kde se ještě marně pokusil zachránit útěkem. Policisté ho zadrželi a skončil ve vazbě. Hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody a zabavení jeho „vytuněného“ automobilu. Video z této zběsilé honičky najdete na konci článku.

Hlídka policistů se nedaleko centra České Lípy v lokalitě Střelnice rozhodla zkontrolovat řidiče Octavie s tuningovou úpravou kvůli nadměrné hlučnosti. Řidič ale přidal plyn a vysokou rychlostí projel ulicemi Havlíčkova a Arbesova směrem ke kruhovému objezdu v Děčínské ulici. Kruhovým objezdem se prohnal částečně v protisměru do centra města k hlavní světelné křižovatce, kde ve zhruba stokilometrové rychlosti vážně ohrozil dva chodce, kteří přecházeli po přechodu na zelenou. Jeden z nich musel na poslední chvíli před jeho vozidlem uskočit.

„Ve své zběsilé jízdě pak pokračoval dál, z jízdního pruhu s přikázaným směrem jízdy vpravo stočil vozidlo vlevo a projel nebezpečnou jízdou po silnici I/9 směrem na Nový Bor. U benzinové čerpací stanice Shell opět nerespektoval na světelné křižovatce signál “stůj”, pohyboval se znovu v protisměru a ohrožoval projíždějící vozidla,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Po dalších nebezpečných manévrech zhruba 200 metrů za čerpací stanicí Benzina odbočil ze silnice vlevo a dojel až k uzavřenému pozemku trafostanice, kde naboural do kovové brány. Tady jeho jízda skončila. Řidič z vozidla vyskočil a snažil se zachránit skokem přes plot a následným útěkem. Po krátké chvilce ho policisté zadrželi.

„Zjistili, že se jedná o 32letého muže, kterému úřady už třikrát zakázali řídit motorová vozidla a tyto zákazy jsou stále v platnosti. Vyšetřovatel ho v této souvislosti obvinil ze zločinu obecného ohrožení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále jsme po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili jeho octavii za účelem jejího propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud,“ upřesnila mluvčí Baláková. Bezohledného řidiče soud poslal do vazební věznice, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici. Muži hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Video: Police ČR