Nelidsky týral kočky, které si bral z útulků. Policie našla čtyři mrtvolky

JABLONEC NAD NISOU – Nejen milovníky zvířat šokoval případ nalezených mrtvých koček, které měl utýrat mladý muž z Jablonce nad Nisou. Případ nyní šetří jablonečtí kriminalisté a sociální sítě se plní příspěvky plnými odporu vůči tyranovi, který si kočky bral z různých útulků a depozit pro záchranu zvířat po celé republice a poté je nelidsky utýral k smrti.

Jablonečtí policisté přijali v neděli 16. února oznámení o podezření na týrání zvířat, kterého by se měl dopouštět muž bydlící v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října. Mladík si z různých útulků a depozit po celé republice bral kočky, dokonce zaplatil adopční poplatek, o osudu zvířat ale po čase přestaly mít útulky zprávy. Na upozornění útulku, který mu v pátek předal dvě koťata, ale poté s nimi mladík přestal komunikovat, se ochránci zvířat vydali kočky zkontrolovat.

„Nejprve byly před jedním z domů v této ulici nalezeny dvě uhynulé kočky, a to v nádobách na komunální odpad. Další dvě mrtvé kočky policisté nalezli v bytě uvedeného muže. Na místě těchto nálezů byla přítomna také zástupkyně Ligy na ochranu zvířat, která si všechna čtyři uhynulá zvířata převzala k zajištění provedení pitev pro určení příčiny smrti,“ uvedla k děsivému případu mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Jablonečtí policisté, kteří začali celý případ velmi intenzivně šetřit, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. „Vzhledem ke složitosti případu a potřeby zadání znaleckých posudků si ho následně již k dalším úkonům v trestním řízení převzali kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Jablonci nad Nisou. Do současné doby v souvislosti s tímto případem kriminalisté nezahájili trestní stíhání konkrétní osoby jako obviněné ze spáchání trestného činu,“ dodala mluvčí Sochorová.

Podle předsedkyně Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kubištové mají ochránci zvířat kromě těchto čtyř nalezených mrtvých koček informace o dalších deseti, které měl mladík převzít a o kterých se momentálně nic neví. On sám se na sociální síti vyjádřil, že podcenil svoji schizofrenii. To, jestli je opravdu nemocný, nebo jen sadistický tyran, posoudí odborníci.

Foto: Ilustrační a facebook kočičích útulků