Kluci v akci uvařili rokytnickým důchodcům zabijačkové dobrůtky

ROKYTNICE NAD JIZEROU – Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou se před dvěma týdny proměnil v kulisy pro natáčení dalšího dílu kulinářského pořadu České televize Kluci v akci s oblíbenými kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou. Televize pořad odvysílá zítra, tj. v sobotu 22. února na programu ČT1.

Za pomoci několika seniorek a seniorů připravovali televizní kuchaři menu v jídelně domova důchodců. Po zhruba čtyřech hodinách byly dobroty hotové a celé vaření vyvrcholilo servírováním a společnou večeří kuchařů s klienty.

„Do poslední chvíle jsme nevěděli, jak bude natáčení probíhat ani co se bude vařit. Nakonec to nebylo vůbec jednoduché. Na jídelním lístku bylo mnoho zabijačkových dobrůtek: ovar, zabijačkový guláš, vepřový jazyk, játra, škvarkové placky a křenová pomazánka,“ prozradila ředitelka domova Helena Housová.

Filip Sajler a Ondřej Slanina navštívili domov důchodců také druhý den. Ochutnali pro změnu dobroty, kterými se jim pochlubily místní seniorky a aktivizační pracovnice. Vydali se také na návštěvu několika klientů a klientek, kteří nemohli být přítomni při jejich vaření v jídelně, ale přáli si je alespoň vidět a malou chvíli si s nimi popovídat.

„Pro rokytnické babičky a dědečky to musel být obrovský zážitek. Všem, kteří se o něj zasloužili, patří velké poděkování,“ poznamenal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou je příspěvková organizace Libereckého kraje.

Foto: Česká televize a Liberecký kraj