Natáčení fantasy seriálu omezí parkování i dopravu v centru Liberce

LIBEREC, TURNOV – V centru Liberce bude v příštím týdnu, od pondělí 24. do soboty 29. února, probíhat natáčení fantasy seriálu z tvorby zahraniční produkce. S ním je spojené i omezení parkování a částečně i dopravy.

Pro natáčení si filmaři zvolili historickou budovu radnice, kde přípravy a samotné natáčení bude probíhat zejména od úterý 25. do čtvrtka 27. února. „Žádáme proto občany, kteří se sem chystají na jednání, aby počítali s možným omezením pohybu na nezbytně nutnou dobu po dobu záběru,“ uvedl Jan Král z tiskového odboru liberecké radnice.

V pátek 28. února se filmový štáb přesune do Kostelní ulice, kde bude natáčení probíhat od odpoledních až do večerních hodin. Po dobu záběrů může být zastavována doprava v Železné ulici v obou směrech.

Zároveň v termínech příprav a natáčení v příštím týdnu nebude možné parkovat před Divadlem F. X. Šaldy, před hlavní poštou, v Železné a Kostelní ulici, u Kavárny Pošta a část parkovacích míst bude rezervována na Sokolovském náměstí. „Prosíme proto řidiče, kteří se vydají do centra města, aby využili parkovací plochy na Vavřincově vrchu, ve Frýdlantské ulici, v NG Plaza nebo parkoviště Krajské vědecké knihovny,“ dodal Král.

Natáčení tohoto projektu bude pokračovat například i v nedalekém Turnově.

Foto: Regionální vydavatelství K. Bílková