Auto srazilo při přecházení dvanáctiletou dívku. Měla na uších sluchátka s hlasitou hudbou!

JABLONECKO – I chodci na ulicích jsou účastníky silničního provozu, ale s nasazenými sluchátky s hlasitou hudbou nemohou dobře slyšet, co se kolem nich děje. Dvanáctiletá dívka se sluchátky na uších vstoupila v pondělí večer v Železném Brodě přímo před projíždějící auto, ani se nerozhlédla. Řidič již střetu nemohl zabránit.

K dopravní nehodě došlo v ulici Vaněčkova v pondělí krátce před půl osmou večer. Řidič Škody 136 LS jel ve směru od Malé Skály do centra Železného Brodu, když mu náhle do jízdní dráhy vstoupila z pravé strany chodníku dvanáctiletá dívka s úmyslem přejít vozovku, přičemž se ani nerozhlédla. Navíc při chůzi ani nic neslyšela, jelikož měla na uších nasazené sluchátka a poslouchala hudbu. Po chodníku šla ve směru jízdy vozidla, tedy zády k němu.

„Po následném střetu s vozidlem dívka upadla na vozovku a utrpěla zranění, se kterým byla převezena do liberecké nemocnice. Charakter jejího zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol u řidiče vozidla policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

„Upozorňujeme všechny účastníky silničního provozu, že stejně jako zrak, tak i sluch je důležitým smyslem pro bezpečný pohyb v něm. Navíc chodci jsou těmi nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Jsou to ti, kteří při střetu s vozidly utrpí ta nejtěžší zranění,“ varovala na závěr mluvčí Sochorová.

Foto: Policie ČR a ilustrační