Hlavní hvězdou festivalu Benátská! s Impulsem bude zpěvačka Nena

LIBERECKÝ KRAJ – Znáte hit osmdesátých let „99 Luftballons“? Tato píseň německé zpěvačky Neny ovládla světové hitparády a zazní určitě i na letošním 28. ročníku festivalu Benátská! s Impulsem, který se jako každý rok bude konat v libereckém Vesci.

Jeden z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat již tradičně poslední červencový víkend, a to od čtvrtka 23. července do neděle 26. července na prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu v Liberci.

Headlinerem bude popová zpěvačka Nena, která se stala celosvětově známou v osmdesátých letech, kdy hitparády ovládl její song s názvem „99 Luftballons“, který nahrála ještě společně se svojí původní kapelou. V současnosti již vystupuje pouze jako sólová zpěvačka. V České republice bude koncertovat poprvé.

Další žhavou novinkou je čtvrteční slovenský večer, kde v roli headlinera vystoupí slovenská stálice Paľo Habera & Team. Na festivalu Benátská! s Impulsem se výjimečně na jednom pódiu potká s rockovou kapelou Tublatanka.
Neméně zajímaví budou i další interpreti, kteří v rámci slovenského večera zahrají. V programu nebude chybět punkrocková skupina Iné Kafe s energickým zpěvákem Vratko Rohoněm za mikrofonem. Nejen návštěvníci z řad mužů pak zajisté ocení vystoupení Kataríny Knechtové. Na své si přijdou i milovníci moderně ztvárněného folklóru. V programu totiž nebudou chybět ani populární Kandráčovci, jejichž loňské slovenské open air turné navštívilo téměř 70 tisíc lidí.

A kdo další například vystoupí? Třeba kapela Divokej Bill, proslulý Xindl X, Škwor, legendární trio BSP, Komunál, KISS Forever Band, Vilém Čok & Bypass, Doctor P.P., rockera Aleš Brichta, vypsaná fiXa, Doga, Horkýže slíže, legendární skupina Olympic, Miro Žbirka, Rybičky 48, Vašo Patejdl, Ivan Mládek, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Mňága a Žďorp, Xavier Baumaxa. Pro mladé publikum je přichystán Pokáč, Sebastian, Marpo & TroubleGang, Mirai, Viktor Sheen, MC Gey, Jakub Děkan, ATMO Music, Lipo, Mina & Naty a spousta dalších!

Ve veseckém areálu se 28. ročník festivalu bude konat již devátým rokem. Příznivá poloha areálu umožňuje dobrou dopravní dostupnost, komfortní zázemí a případná nepřízeň počasí nemá žádný vliv na program.

Foto a video: Nena a První festivalová